AMBALAJ

Öncelikli olarak Lidersan Sağlık firmasının çocuk bezi, yetişkin hasta bezi, hijyenik ped ve ıslak havlu ürünlerinin üretiminde sarf etmiş olduğu hijyen bileşenleriyle tekstil backsheet, baskılı vicketer çocuk bezi dış torbası, bundle film, polybacksheet, elastik backeras, yan bant, single wrap vb. ürünlerinin üretilmesi amacıyla Lidersan Ambalaj, 2015 yılı sonunda Altunkaya Şirketler Grubu organik bağıyla faaliyetlerine başlamıştır.

25.000 m² kapalı alanda flekso baskı ve PE film ekstrüzyon üretimi ile esnek ambalaj sektöründe faaliyetlerine başlamıştır. Takip eden yıllarda 5S ve TPM yalın üretim tekniklerini hayata geçirip, Bilim ve Teknoloji Bakanlığından AR-GE merkezi statüsü kazanan Türkiye’deki 4 ambalaj firması olduk. 2019 yılında PE film ekstrüzyon prosesine yapılan yatırımlarla 1500 ton/ay üretime ulaşmıştır. 2020 yılında kapalı üretim alanını 50.000m²’ye çıkararak 2021 yılında Rotogravür Baskı Tesisi’ni devreye almıştır. 2021 yılı itibari ile Evoh/PA/PP Yapılı Bariyer film, PE film ekstrüzyon, flekso baskı/rotogravür baskı solventli/solventsiz laminasyon, dilme, lazer perforasyon, doypack torba ve flat bottom, konfeksiyon prosesleri ile tam entegre bir tesis haline gelmiştir.

Altunkaya Şirketler Grubu’nun misyon ve vizyonu paralelinde gerçekleştirmiş olduğu yüksek ihracat değerlerinin yanında birçoğunun yurtdışından temin edildiği bu ürün gurubunun üretilmesiyle yenilikçi bir anlayış, ülkenin cari açığını kapatma gayesiyle daha da anlam kazanmıştır.

www.lidersanambalaj.com